Kurs prawa jazdy po angielsku — kurs dla obcokrajowców

Kurs prawa jazdy po angielsku — kurs dla obcokrajowców

W wielu branżach prawo jazdy jest jednym z elementarnych wymogów, szczególnie na stanowiskach takich jak kurier, dostawca, przedstawiciel handlowy czy taksówkarz. Kurs na prawo jazdy po angielsku to rozwiązanie stworzone z myślą o anglojęzycznych osobach, które rezydują obecnie na terenie Polski. Przygotowanie do polskiego egzaminu nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie w przypadku braku jakiejkolwiek znajomości topografii danego regionu. Dzięki wiedzy naszych doświadczonych instruktorów wszystkie potencjalne trasy egzaminacyjne można objechać w trakcie kursu. Oczywiście przed przystąpieniem do części praktycznej należy zdać także egzamin teoretyczny, który weryfikuje wstępnie wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy i szeroko rozumianego zachowania na drodze. Uzyskanie pozytywnego wyniku z obydwu części to jedyny warunek, jaki należy spełnić, aby uzyskać prawo jazdy danej kategorii. Jak dokładnie przebiega kurs prawa jazdy po angielsku? Jakie są kary za brak uprawnień do kierowania pojazdem? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej.

Kurs prawo jazdy po angielsku – część teoretyczna

Niegdyś najskuteczniejszym sposobem na zaliczenie części teoretycznej było zapamiętanie wszystkich pytań. Niestety metoda ta obecnie przestała się sprawdzać, co wynika przede wszystkim ze znacznego rozszerzenia puli potencjalnych pytań oraz podzielenia jej na część jawną i niejawną. Profesjonalny kurs prawa jazdy po angielsku pozwala przygotować się do nawet najbardziej podchwytliwych zagadnień i tym samym zminimalizować ryzyko potrzeby powtarzania części teoretycznej. Warto wspomnieć, iż obejmuje ona także szereg elementarnych zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Kurs prawa jazdy dla obcokrajowców zawsze rozpoczyna się od części teoretycznej, ale w niektórych przypadkach można ją pominąć. Dotyczy to głównie osób, które rozszerzają swoje uprawniania (np. z kategorii B1 na B albo A1 na A2). Opłata za państwowy egzamin teoretyczny wynosi obecnie 30 złotych, zaś sam przebieg sprowadza się do udzielania odpowiedzi na przypadkowo wylosowane pytania z poziomu komputera.

Kurs prawa jazdy dla obcokrajowców – część praktyczna

Obowiązujące przepisy jasno definiują wymagania wobec kursantów zainteresowanych przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Odbycie 30-godzinnego szkolenie teoretycznego (obecnie często w formie e-learningu) oraz 30 godzin jazd z instruktorem to absolutne minimum.

 

Czytaj więcej: Prawo jazdy w języku angielskim Katowice

Zadzwoń i dopytaj

 


Drukuj