Kurs prawa jazdy Katowice

W obecnych czasach posiadanie prawa jazdy stało się praktycznie koniecznością. Uprawnienie do prowadzenia samochodu coraz częściej znajduje się na przykład wśród wymagań, jakie muszą spełnić kandydaci do pracy. Dotyczy to przede wszystkim osób poszukujących zatrudnienia w transporcie lub jako kurier czy dostawca, ale też przedstawiciel handlowy. Nierzadko zdarza się, że pracodawcy wymagają takiej kompetencji od osób, których stanowisko nie wiąże się bezpośrednio z koniecznością prowadzenia pojazdu. Dlatego posiadanie takiej umiejętności okazuje się bardzo pomocne w znalezieniu pracy nie tylko jako kierowca. Jest również wyjątkowo przydatne w życiu codziennym, zapewniając niezależność od komunikacji zbiorowej, a także ułatwiając wiele czynności, jak dostarczanie dzieci do szkół czy robienie większych zakupów. Aby zdobyć taką umiejętność i uprawnienia, należy zapisać się na kurs prawa jazdy, a następnie zdać egzamin. Pierwszy krok to wybór odpowiedniego ośrodka szkoleniowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli interesuje Cię kurs prawa jazdy Katowice to miasto, gdzie działa wiele ośrodków szkolenia kierowców. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

 

Kurs na prawo jazdy Katowice. Na czym to polega?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zainteresowany przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy musi odbyć zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne, trwające po 30 godzin. To jednak tylko wymagane minimum. Jeżeli chcesz nabyć większej wprawy w poruszaniu się samochodem po mieście, możesz wykupić dodatkowe lekcje. Zajęcia teoretyczne, obecnie przeprowadzane często w formie online, mają formę wykładów i ćwiczeń. Przyszli kierowcy poznają zasady ruchu drogowego i prowadzenia pojazdu, a także uczestniczą w zajęciach z pierwszej pomocy. Podczas części praktycznej kursant zasiada za kierownicą samochodu, pod czujnym nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Pierwsze jazdy odbywają się na zamkniętym placu manewrowym, a następnie przenoszą na drogi miejskie. O tym, kiedy nastąpi ten ostatni etap, decyduje instruktor, na podstawie postępów danego kursanta.

 

Kursy na prawo jazdy w Katowicach. Dlaczego właśnie u nas?

Ośrodek Ecodrive ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu kursów na prawo jazdy, a także wykwalifikowaną kadrę instruktorów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się z prawdziwą pasją oraz zaangażowaniem. Jednak to, co nas najbardziej wyróżnia, zostało zawarte w naszej nazwie. Staramy się przekazywać naszym kursantom ideę tzw. ecodrivingu, czyli używania samochodu w sposób jak najbardziej ekonomiczny i ekologiczny. Dzięki odpowiedniej technice zmiany biegów i przyśpieszania, umiejętności hamowania silnikiem czy ogólnemu dbaniu o kondycję samochodu, można wyraźnie zredukować zużycie paliwa, co przekłada się na oszczędności oraz zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji. W czasach rosnących cen paliw i postępującej degradacji środowiska taka wiedza okazuje się nieoceniona. Mamy także świadomość, że wielu chętnych na zrobienie prawa jazdy to osoby bardzo zapracowane. Jeśli chcesz odbyć przyspieszony kurs prawa jazdy Katowice to miasto, gdzie zrobisz go z naszą pomocą.

 

Kurs prawa jazdy Katowice cena - poznaj naszą ofertę

Ile kosztuje kurs prawa jazdy w Katowicach? Podobnie jak we wszystkich innych miejscowościach, katowickie ośrodki mają zróżnicowane, choć zbliżone do siebie ceny. Wiele zależy od wybranego pakietu, dodatkowych jazd oraz podobnych czynników. W Ecodrive koszt kursu wynosi od 2500 do 3000 złotych, w zależności od wyboru opcji z zajęciami teoretycznymi online, naukami weekendowymi czy przyspieszonymi. W każdym z tych trzech wariantów cena obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin praktycznych, a do tego cztery godziny zajęć z ratownikiem medycznym, zestaw podręczników, szkolenia z zakresu ecodrivingu, indywidualne konsultacje z przydzielonym instruktorem oraz wewnętrzny egzamin próbny. W przypadku dwóch pierwszych wariantów oferujemy także przejazd w alkogoglach. Jeśli chodzi o sprawnie przeprowadzony oraz nowoczesny kurs prawa jazdy, Katowice i nasz ośrodek Ecodrive z pewnością przypadną Ci do gustu. Zapraszamy do zapisów!

FAQ

FAQ

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy Katowice?
Kurs na prawo jazdy kategorii B waha się między 2600 - 3500 zł (zależnie od wariantu)